Viktors Kalniņš

Viktors Kalniņš ir 1970.gada PSRS čempions automašīnu „Volga” klasē ar GAZ-21, 1973.gada PSRS vicečempions ar GAZ-24 un atkārtoti izcīnīja PSRS čempiona titulu 1976. Pēc 12 gadiem jau cienījamā vecumā 1988.gadā Viktora pūrā vēl viena PSRS čempionāta sudraba medaļa.

Kad Biķerniekos norisinājās Volgu sacensības un tajās piedalījās Viktors Kalniņš, skatītāji bija droši, ka sacīkstes būs interesantas un notikumiem bagātas. Arī konkurenti zināja, ka apdzīt Viktoru trasē ir ļoti grūti un diezgan riskanti. Viņš pārstāvēja Rīgas Taksometru parku, kopā ar Juri Belmeru, Aleksandru Sorokinu un Vladimiru Rudenko.

1966.gadā Viktors kalniņš startēja PSRS čempionātā un finišēja 23.vietā

1967.gada rezultāti nav zināmi.

1968.gadā PSRS čempionāta 1.posmā Biķerniekos Kalniņš finišēja 6.vietā. Pirmie nopietnie panākumi atnāca „Dzintara Volgas” sacensībās, kurās Viktors finišēja 2.vietā.

1970.gada sezonas atklāšanas sacīkstēs sportists izcīnīja 1.vietu. PSRS čempionāta un Tautu spartakiādes braucienā Ļeņingradā Viktors konkurentiem neatstāja nekādu cerību un pārliecinoši finišēja 1.vietā.

1971.gadā „Spartak” čempionātā bija 5.vietā, PSRS čempionātā izstājās.

1972.gadā sezonas atklāšanas sacensībās Viktors bija 8.vietā un „Dzintara Volgas” balvā 18.vietā.

1973.gada PSRS čempionāta 1.posmā Biķerniekos Viktors ieguva 3.vietu, bet 2.posmā Ļeņingradā uzvarēja. Kopvērtējumā tas viņam deva 2.vietu un PSRS čempionāta sudraba medaļu. Uzvarēja Oļegs Lisenko no Ļeņingradas, bet bronzas medaļu ieguva valmierietis Pauls Mežalis. „Dzintara Volgā” sīvā cīņa ar Juri Belmeri uzvarēja Viktors Kalniņš.

1974.gadā zināms tikai viens starts sacensībās- 11.vieta „Dzintara Volgā”

1975.gadā Kalniņš uzvarēja sezonas atklāšanas sacensībās, PSRS čempionātā Kijevas trasē „Čaika” avarēja un avīzes „Trud” balvas izcīņā Biķernieku ātruma aplī ieguva 3.vietu.

1976.gadu meistars sāka ar 2.vietu sezonas atklāšanas sacīkstēs. Tad sekoja otrais PSRS čempiona tituls Biķerniekos, pārspējot Gorkijas autorūpnīcas pārstāvi Juriju Levčenko. „Dzintara Volgas” sacensībās Kalniņš ieņēma 5.vietu.

1977.gada PSRS čempionāta laikā Kijevā Viktoru Kalniņu diskvalificēja par nesportisku rīcību trasē. (interesanti par ko?)

1978.gads ATD CAMK balva – 11.vieta, avīzes „Trud” balva – 4.vieta, Dzintara Volga – 5.vieta finālbraucienā.

1979.gads Baltijas un Latvijas čempionāts – 2.vieta, „Dzintara Volga” – 2.vieta.

1980.gada ATD CAMK balvā – 3.vieta, Baltijas un Latvijas čempionātā – 3.vieta, PSRS čempionāta finālā „Rustavi” trasē Gruzijā uz starta netika, jo pirms starta tehniskā komisija konstatēja auto neatbilstību tehniskajiem noteikumiem.

1981.gada Autotransporta ministrijas sacensībās un „Dzintara Volgā” Viktors finišēja 2.vietā aiz komandas biedra Jura Belmera. PSRS čempionātā Kijevā - 11.vieta.

1982.gadā Viktors sacensībās nestartēja. Ar viņa „Volgu” sacensībās piedalījās Aleksandrs Sorokins.

1983.gadā vecmeistars atkal atgriezās sacīkšu trasē ar 2.vietu ATD CAMK balvas izcīņā. Autotransporta ministrijās balvā – 4.vieta, „Dzintara Volgā” – 3.vieta. PSRS čempionātā pusfinālā Rīgā Kalniņš izstājās un finālsacensībās neiekļuva.

1984.gada PSRS čempionāta pusfinālā – 6.vieta, finālsacensībās Kijevā – 12.vieta. Baltijas un Latvijas čempionātā – 2.vieta. Autotransporta ministrijas balva pusfinālā - 1.vieta un finālbraucienā – 2.vieta un „Dzintara Volgā” – 3.vieta.

1985.gadā Viktors uzvarēja Baltijas un Latvijas čempionātā pārspējot spēcīgos igauņu braucējus un pat leģendāro Juri Belmeru. Pārējās sezonas sacīkstes nebija tik veiksmīgas, jo bija jāizstājas.

1986.gada sezonas sākumā Viktors izcīnīja 3.vietu ATD CAMK balvā. Sezonas gaitā sportists stabili brauca pirmajā desmitniekā. „Dzintara Volgā” – 9.vieta, PSRS čempionāta pusfinālā – 8.vieta, finālsacensībās Biķerniekos 6.vieta, Autotransporta ministrijas balvā – 8.vieta.

1987.gadā PSRS čempionāts sastāvēja no trīs braucieniem Tbilisi, Kijevas un Rīgas trasēs, ka arī finālsacensībām Biķerniekos. Gruzijas trasē Viktors finišēja 10.vietā, Ukrainā – 6.vietā, bet Biķerniekos izstājās. Fināla sacensībās Rīgā Kalniņš finišēja 5.vietā, kas kopvērtējumā deva 7.vietu starp vairāk kā četrdesmit dalībniekiem. Biķerniekos Viktoram 10.vieta „Tallinn SAB” balvā, 2.vieta Baltijas čempionātā un Latvijas čempiona tituls, 5.vieta „Dzintara Volgā” un 5.vieta Autotransporta ministrijas balvas izcīņā.

1988.gadā Viktors Kalniņš finišēja 3.vietā „Tallinn SAB” balvā, viņš izcīnīja uzvaru „Draudzības kausa” atbalsta sacīkstēs - BKSB balvas izcīņā. Baltijas un Latvijas čempionātā Viktors bija otrais aiz Jura Belmera. PSRS čempionātā, kurš norisinājās Biķerniekos Viktors Kalniņš kļuva par PSRS vicečempionu, piekāpjoties komandas biedram Jurim Belmeram.

1989.gadā „Dzintara Volgā” Viktors finišēja 4.vietā un Autotransporta ministrijas balvā palika 13.vietā.

1990.gadā piedalījās divās sacensībās, taču abās izstājās.

1991.gadā Viktors finišēja 9.vietā ATD CAMK balvā.

1992.gadā vienās no retajām sacensībām Biķerniekos ieņēma 4.vietu.

Līdz ar PSRS sabrukumu dabīgā nāvē „izmira” ari „Volgu” sacīkstes. Viktors Kalniņš autosportā pavadīja 26 gadus, būdams viens no labākajiem, ātrākajiem un azartiskākajiem sportistiem visā PSRS.