Raimonds Gudriķis

Dzimis 1954.gadā.

Raimonds Gudriķis bija viens no tiem Kandavas tehnikuma kartingistiem, kurš guvis panākumus arī formulu sacensībās. Astoņdesmitajos gados, būdams PSRS kartinga izlases dalībnieks, viņš aktīvi piedalījās arī PSRS un starptautiska mēroga formulu sacensībās. No vienas puses, braukšana ar kartingiem Raimondam Gudriķim bija laba braukšanas skola, bet no otras puses neļāva pilnvērtīgi piedalīties formulu sacensībās. Neskatoties uz to, Raimonds Gudriķis kopā ar vēl dažiem kartingistiem - Normundu Grasbergu un Aivaru Bērziņu bija vieni no labākajiem.

Raimonda Gudriķa augstākais sasniegums autošosejas karjerā- PSRS čempionāta bronzas medaļa 1985.gadā formulas „Vostok” klasē. Pirms tam – 1978.un 1979.gadā divi vicečempiona tituli formulas „Molodežnaja” klasē.

1976.gadā Raimonds Gudriķis sēdās Estonia 15M formulā, lai startētu septiņdesmitajos gados ļoti populārajās un masveidīgās F-4 sacensībās. Sezonas pirmajās sacensībās Raimonds finišēja 7.vietā, pēc tam „Kalev” balvā Tallinā finišs 4.vietā. Savā debijas gadā Raimonds Gudriķis bija ļoti tuvu PSRS čempionāta medaļai. Četru posmu kopvērtējumā viņš ieguva 4.vietu. „Dzintara Volgas” braucienā Gudriķis bija 3.vietā, kas viņam nodrošināja arī Latvijas čempiona titulu, un laikraksta „Trud” balvā divu braucienu summā tika izcīnīta pirmā uzvara.

1977.gadā 4.formula tika pārdēvēta par formulu „Molodežnaja” („jauniešu”). Raimonds Gudriķis piedalījās visos sešos PSRS čempionāta ieskaites braucienos un starp vairāk kā 30 dalībniekiem ieņēma 6.vietu.

1978.gada sezonas atklāšanas sacensībās Raimonds izcīnīja 3.vietu. PSRS čempionāta vienīgajā braucienā Biķerniekos Raimonds Gudriķis ieguva 2.vietu un kļuva par PSRS vicečempionu formula „Molodežnaja” klasē. Cits latvietis Egons Untiņš bija 3.vietā. Sezonas nobeigumā „Trud” balvā kandavnieks finišēja 1.vietā.

1979.gadā Raimonds Gudriķis Biķerniekos tika pie otras PSRS čempionāta sudraba medaļas. Otro gadu pēc kārtas uzvarēja igaunis Enno Jurima, bet bronzas medaļu ieguva rīdzinieks Arnis Sīlis. Pēc tam Raimonds pārliecinoši uzvarēja „Dzintara Volgas” un „Trud” sacensībās, abos braucienos otrās vietas ieguvējus apsteidzot par veselu apli.

1980.gadā Raimonds sāka startēt jaudīgākā formulas „Vostok” klasē. Sezonas atklāšanas sacīkstēs kandavnieks uzvarēja 1.līgas formulu braucienā. PSRS čempionāta kopvērtējumā – 15.vieta. Baltijas čempionāta braucienā – 3.vieta un Latvijas čempiona tituls formulā „Vostok”. Autotransporta ministrijas balvas izcīņā Gudriķis ierindojās 2.vietā.

1981.gada PSRS čempionāta 1.posma Tbilisi trasē „Rustavi” Raimonds Gudriķis finišēja 4.vietā. Otrajā posmā Kijevā Raimonds bija jau 3.vietā. Diemžēl Biķerniekos 3.posma sacensībās kandavnieks finišēja tikai 10.vietā, kas kopvērtējuma viņu ierindoja 5.vietā. Raimonds startēja arī „Draudzības kausa” Kijevas posmā un finišēja 9.vietā. Baltijas čempionāta braucienā Gudriķis finišēja 2.vietā aiz Ivara Krūmiņa.

1982.gada PSRS čempionāta posmos Raimonds Gudriķis izcīnīja attiecīgi 4.,4., un 3.vietu. kopvērtējuma ieskaitē vērtēja tikai divus labākos rezultātus, kas Gudriķim nodrošināja 4.vietu kopvērtējumā. Baltijas čempionātā Raimondam - 2.vieta un kārtējais Latvijas čempiona tituls. „Dzintara Volgas” un „Draudzības kausa” posmā Kijevā Raimonds nefinišēja.

1983.gadā PSRS čempionātā Gudriķis nestartēja. Raimonds uzvarēja Baltijas un Latvijas čempionāta braucienā Biķerniekos. Viņš startēja Latvijas izlases sastāvā PSRS Tautu spartakiādes finālsacensībās, taču ierindojās tikai 8.vietā.

1984.gadā Raimonds startēja tikai divos no trim PSRS čempionāta posmiem, un kopvērtējumā ieņēma 7.vietu. Vēl bija starts sociālistisko valstu „Draudzības kausa” posmā Rīgā, kurā Gudriķis finišēja 8.vietā un bija otrais labākais no PSRS izlases. Šajā gadā viņš izcīnīja PSRS čempiona titulu kartingā.

1985.gada ATD CAMK balvā Raimonds izcīnīja uzvaru. „Draudzības kausa” Rīgas posmā Gudriķis bija desmitais. PSRS čempionāta pirmajā posmā Gruzijā viņš finišēja 6.vietā, otrajā posmā Kijevas „Čaika” trasē Gudriķis finišēja 2.vietā, bet Biķerniekos finišu sasniedza 8.vietā. Kopvērtējuma ieskaitē, ņemot vērā divus labākos rezultātus, Gudriķis kļuva par PSRS čempionāta bronzas medaļas ieguvēju. Tāds pats panākums arī PSRS čempionātā kartingā.

Nākamajos gados Raimonds Gudriķis priekšroku deva kartingam un bija viens no PSRS izlases līderiem.1987., 1989. un1990.gadā viņš izcīnīja PSRS čempiona titulu kartingā. 1988.gadā viņam - bronzas medaļa.